• Tani...
  • Në dorën tënde
  • Më ndryshe

14 January 2019

Lodhje e kotë në trupin tënd çdo ditë? Ja shkaku

Mungesa e gjumit, orët e zgjatura të punës, veprimtaria sportive, aktiviteti fizik mund të na shterojnë energjitë, e është mëse normale, nëse pas një dite të gjatë gjithçka që duam të bëjmë është vetëm të flemë. Por nëse prej kohësh ndiheni të fjetur, pa energji dhe fuqi, atëherë dijeni se jeni prekur nga sindroma e “lodhjes kronike”.

05 January 2019

Si t’i dalloni “njerëzit e këqinj” menjëherë, 5 karakteristikat e tyre

Jo të gjithë njerëzit janë të mirë dhe ju duan të mirën. Ndaj bëni kujdes me kë shoqëroheni. Ja disa këshilla dhe karakteristikat se si t’i ‘zbuloni’.

Këshilla... 

Mjalti i rremë gjendet kudo. Zbuloni se si ta dalloni nëse është i pastër shpejt!

Mjalti është një nga përbërësit natyralë që ne të gjithë e përdorim me kënaqësi çdo ditë. Është një produkt shumë i shijshëm dhe i ëmbël me përfitime tepër të shëndetshme. Për fat të keq, mjalti natyral kohët e fundit është bërë një luks.

Studimi: Fëmijët që flenë me prindërit janë më të shëndetshëm dhe më të lumtur

Një studim i kryer nga dy universitete prestigjioze ka konfirmuar se fëmijët që flenë me prindërit kanë një gjendje psikologjike dhe shëndetësore shumë më të mirë se ata që flenë menjëherë në dhomën e tyre të gjumit.

25 January 2018

AlbLux prezenton blerjet e reja Shqiptare

AlbLux paraqet mënyrën moderne të blerjes përmes internetit që mundëson, blerje 24 orë, çdo ditë të javës dhe mund të zgjidhni materialet tuaja nga telefoni juaj ose nga kompjuteri.
Me siguri maksimale, ne kemi përgatitur listën e Materialeve më të reja në treg, për fustanat dhe dimijat shqiptare që mbahen në Gostivar, Tetovë, Shkup, Tiranë dhe Prishtinë.

17 November 2017

Letër që të then zemrën: Gruaja - Burrit

Burri im i dashur,
Nuk mendoj se është mjaftueshëm, por të falenderoj.

Faleminderit për ardhjet në shtëpi çdo ditë nga ditët e gjata të punës në zyrë dhe duke më lënë mua në përçartje dhe në stres. Ti nuk ke nevojë të dish se si vajza jonë më e madhe nuk arrin të bëhet gati në mëngjes sepse fustani i saj i preferuar nuk është i larë dhe se është dashur të kaloj orë të tëra duke kërkuar për ndonjë gjësend të vajzës së dytë sepse nuk e zë gjumi pa atë.

Neurologët: Të shkuarit në parukeri, mund të rezultojë e rrezikshme (Nuk ka të bëjë me produktet kozmetike)

Femrat mund ta kuptojnë fare mirë ndjesinë që provohet kur merren shërbimet dhe trajtimet e preferuara në parukeri apo qendra estetike. Mirëpo a ka menduar ndonjëra se sa e rrezikshme mund te jetë pozicioni i qafës, në momentin kur lahet koka në lavatest? Ka diçka shumë serioze që meriton të marrë vëmendjen tuaj dhe për të cilën duhet të shqetësoheni nëse jeni një frekuentuese e rregullt e salloneve të bukurisë.

Farat që parandalojnë sulmin në zemër!

Fosfati luan rol në bartjen e oksigjenit në trup

Rezultatet e një hulumtimi tregojnë se sulmet e zemrës mund të kenë më shumë gjasa te njerëzit me nivele të ulëta të fosfatit në gjakun e tyre. Rreziku nga sulmi në zemër mund të reduktohet përmes konsumimit të një sasie ideale të farave të kungullit.

06 April 2015

10 përdorime çudibërëse të kripës

Nuk janë te rralla rastet kur ne shtëpi përballemi me momente aspak te kënaqshme, apo me mungesa te materialeve qe shërbejnë për te na ndihmuar ne te tille raste. Ne këtë rast mund t’i drejtohemi kripës, por shërbimi qe ne këto momente na ofron ajo është veç te tjerave, edhe shume efektive, por edhe ekonomike.