26 April 2013

[VIDEO] Miss-i heq dorë nga kurora, ajo mendoi që “Dielli rrotullohet rreth Tokës”!

Nëpër konkurset e bukurisë, vec paraqitjes shpesh vihet në testim edhe zgjuarsia, një gjetje e shumë organizatorëve për t’i patur të dyja në konkurset e tyre; edhe bukurinë edhe zgjuarsinë. Ndiqni çfar ndodhi me miss Rusinë!
Por Miss Rusia 2012 ka vetëm të parën; bukurinë sepse zgjuarsia…Ina Zhirkova, 23 vjeç hoqi dorë nga "kurora e bukurisë" pasi nuk diti t’i përgjigjet saktësisht pyetjes nëse Toka rrotullohej rreth Diellit apo e anasjellta. 

Bukuroshja 23-vjeçare u pyet nga një televizion rus që po organizonte një emision me bukuroshe e modele vendase për të testuar njohuritë e tyre. Pyetjet ishin ndërtuar në një formë të tillë për të testuar njohuritë e përgjithshme të vajzave. 


Zhirkova, nënë e dy fëmijëve nga martesa e saj me futbollistin e kombëtares ruse dhe ish-futbollist i Chelsea-t, Jurij Zhirkov pyetjes nëse rrotullohej Toka rreth Diellit, apo Dielli rreth Tokës iu përgjigj: 

"Dielli rreth Tokës mendoj. Jo! Jo! Toka rreth Diellit. Të jem e sinqertë nuk jam e sigurtë". 
Burimi: Albeu

No comments :

Post a Comment