23 January 2014

Matt Smith fitues i “National TV Awards”

Roli i fundit i Matt Smith si “Doctor Who” i ndihmoi atij që të fitonte çmimin Aktori më i mirë në “National Television Awards” që u mbajt në Londër të mërkurën mbrëma. Seria e famshme gjithashtu ishte fituese e çmimit kryesor në kategorinë Drama më e mirë.
Për këtë çmim ai mposhti aktorët Martin Clunes, Miranda Hart dhe Dame Maggie Smith por nuk mori pjesë në ceremoni pasi ishte duke u shfaqur në “American Psycho” në skenën e West End. Kolegia e tij Jenna Coleman dhe Steven Moffat pranuan çmimin në vend të tij, transmeton Koha.net.

Kiefer Sutherland ia dhuroi çmimin për detektivin më të mirë, yllit të “Sherlock” Benedickt Cumberbatch, i cili u paraqit në një vide-link nga Los Angeles- i veshur me një xhaketë dhe një palë shorce dhe tha se ishte “në hënë”  pasi fitoi çmimin.

No comments :

Post a Comment