13 May 2014

Clooney i dhuron të dashurës së tij unazën e fejesës

Aktori 53-vjeçar George Clooney i ka dhuruar avokates Amal Alamuddin unazën e fejesës që kushton rreth 450.000 paund. 

Paparacët e kanë fotografuar teksa të dy darkonin në një restorant në Kaliforni dhe po festonin ditëlindjen e  mikut të tyre, biznesmenit Rande Gerber.  

Kjo është fotoja e parë ku Amal shfaqet me unazën e fejesës në dorë. Unaza ishte 7 karatë me diamant dhe platin.  

Kjo do të thotë se Clooney e ka marrë seriozisht marrëdhënien e tij dhe së shpejti do të martohet me avokaten 36-vjeçare, Amal Alamuddin. 

“Daily Mirror” raporton se pas takimit të parë që ata patën në një event bamirësie avokatja refuzoi të merrte numrin e tij të telefonit. Pas këtij takimi Clooney këmbënguli, por iu desh pak kohë për të marrë përgjigjen pozitive. 

Clooney ka qenë i martuar më parë me aktoren Talia Balsam nga viti 1989-1993. Në një intervistë për “Esquire” dhjetorin e kaluar, i pyetur për martesën, ai tha: “Nuk kam dëshira të tilla. Kam qenë i martuar në vitin 1989 dhe nuk jam ndjerë mirë”. Gjithsesi gjërat duken sikur kanë ndryshuar dhe beqari i famshëm i Hollivudit së shpejti mund të martohet. 

Burimi: 24Orë

No comments :

Post a Comment