13 August 2014

Yjet shqiptare shprehin ngushëllimet për Robin Williams

Aktori Robin Williams është gjetur i vdekur në banesën e tij dhe kjo ngjarje ua ka thyer zemrën shumë njerëzve, ndër ta janë edhe VIP-at tanë që përmes rrjeteve sociale kanë shprehur ngushëllimet e tyre.

Vdekja e aktorit komdeian Robin Williams ka tronditur gjithë botën kinematografike, dhe shuarja e yllit 63-vjeçar ka prekur edhe zemrat e artistëve tanë të cilët përmes rrjeteve sociale shprehen ngushëllimet dhe dhimbjen e tyre për vdekjen e aktorit. Këngëtarja dhe modelja Afërdita Dreshaj përmes një postimi në ‘Twitter’ kishte shkruar ‘RIP Robin Williams’.

Në rrjetin e njëjtë edhe Florian Mumajesi kishte shkruar një thënie të Williams dhe pastaj shprehi ngushëllimet e tij “Nuk ka rëndësi se çfarë thonë njerëzit, fjalët dhe idetë mund të ndryshojnë boten. |Robin Williams| R.I.P”. Vdekja e tij duket se më së shumti e ka prekur këngëtaren Beatrix Ramosaj e cila në ‘Twitter’ ka postuar një foto të Williams dhe në shkrimin e saj thuhej “Është shumë e vështirë të dëgjosh se Robin Williams ka vdekur, unë gjithmonë do ta kujtojë atë si një legjendë” shkruar Ramosaj.

E shokuar nga humbja e aktorit ka mbetur edhe aktorja me origjinë shqiptare që gëzon famë botërore Eliza Dushku. Ajo në Twitter ka shkruar “Oh Jo Robin Williams”. Mesazhe ngushëllimi përmes ‘Twitterit’ kanë shprehur edhe këngëtarja Besa Kokëdhima, producenti Zzap, Bleona Qerreti. Përveç yjeve shqiptare mesazhe të tilla kanë shprehur edhe yjet me famë botërore si Rihanna e shumë të tjerë.

Burimi: YllPress

No comments :

Post a Comment