02 May 2014

Samsung së shpejti edhe Galaxy S5 Mini

Tashmë është bërë e ditur se Samsung është duke punuar në versionin më të vogël të Samsung Galaxy S5, përkatësisht modelin Samsung Galaxy S5 Mini, dhe pajisja pritet që të paraqitet në treg me numrin serik SM-G800.

Dhe për tu konfirmuar ky pohim, Samsung e ka listuar në uebfaqen e saj në Finlandë modelin SM-G800, dhe padyshim se ky do të jetë versioni i ri i telefonit Samsung Galaxy S5 mini.

Më herët ishte thënë se Samsung Galaxy S5 mini do ta sjell ekranin e ndjeshëm në prekje me diagonalen prej 4.5 inç me rezolucionin HD me 1280 x 720 piksel.

Telefoni i ri i Samsung do të mbështetet në procesorin quad core Snapdragon 400 nga Qualcomm me 1.6GHz, dhe 1.5GB RAM.
Karakteristikat tjera të Samsung Galaxy S5 Mini përfshin edhe 16GB memorie të brendshme, plus portin për microSD, e cila mund ta rrisë memorien në 32GB.

Samsung Galaxy S5 Mini do ta sjell edhe kamerën e përparme me 1.5 mega-piksel dhe atë të pasmen me 8 mega-piksel, baterinë me 2,100 mAh, Android 4.4 Kit Kat dhe ndërfaqen TouchWiz. /Telegrafi / 

No comments :

Post a Comment